מי אני

השכלה

 • הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת תל אביב:
  תואר ראשון (BSc), בשנת 1988
 • ביולוגיה מולקולרית, ביה"ס לרפואה, אוניברסיטת תל אביב:
  מצטיין דיקאן, 1991.
  תואר שני (MSc) בהצטינות, עם עבודת גמר, 1993.
 • הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב:
  תואר ראשון (LLb) במשפטים, 1997.
 • לשכת עורכי הדין:
  חבר משנת 1998.
 • המכללה למינהל:
  תעודה במינהל עסקים, מסלול לאקדמאים, 2002.
 • יפוי כח מתמשך:
  הסמכה לעריכת יפוי כח מתמשך, הנחיות מקדימות לאפוטרופוס, ומסמך הבעת רצון, 2018.
 • שלל השתלמויות בתחומים שונים.

ביוגרפיה

השכלתי האקדמאית ה"מוקדמת", היתה בתחום מדעי החיים. קיבלתי תואר ראשון במדעי החיים, ותואר שני (בהצטינות) בביולוגיה מולקולרית, שימשתי עוזר הוראה בביוכימיה, סייעתי בתכנון מעבדות הוראה עבור האוניברסיטה הפתוחה, שימשתי עורך מדעי בכתב עת, ועוד. לימים, הסתייעתי בהכשרתי המדעית, להוראת "משפט, מדע ורפואה" במסגרות שונות (בהתנדבות). אני מאמין כי השכלתי הרחבה – ובתחומים כה שונים (מדעי החיים ומשפטים) – תורמת לחשיבה לא שגרתית, "מחוץ לקופסה".

בשנת 1997 סיימתי את לימודי לתואר ראשון, בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, והתמחיתי במשרדו של עו"ד יהודה זהבי. מאז סיום התמחותי, בשנת 1998, וקבלת רשיון עורך דין,  הועסקתי במשך 20 שנים באותו משרד (לימים – משרד זהבי, בלאו ושות'), אשר התמחה במשפט אזרחי / מסחרי, ובעיקר בתחום הנדל"ן (על כל היבטיו – מכרזים, בין היתר של מנהלת הקמת קריות ממשלה ובתימ"ש; יזמות; קבלנות; השכרת נכסים; הרחבות; קבוצות רכישה; ניהול בניה; ועוד).

כבר במהלך התמחותי התחלתי לעסוק בליטיגציה, ובמהלך כל שנות העסקתי כעו"ד, שימשתי כאחראי על תחום הליטיגציה במשרד – ובמרבית התיקים אף טיפלתי אישית, מהחל ועד כלה; וכן עסקתי רבות בדיני ירושה ועריכת צוואות, ועוד.

במרוצת השנים הרבות, בהן עסקתי בליטיגציה, במשרד עורכי דין עם לקוחות ותחומי עיסוק רבים ומגוונים – רכשתי מטבע הדברים ידע עיוני רב, וכמובן נסיון ומיומנות מעשיים, בשלל תחומים משפטיים.

מ-1.7.18, עם סגירת המשרד, אני מוסיף לעסוק, כעורך דין עצמאי, במגוון התחומים בהם עסקתי שנים רבות, תוך העשרה מתמדת של ידיעותי, ושימת דגש על מיצוי אופטימלי של יכוֹלוֹתַי ועל הענקת שרות מקצועי בעל ערך מוסף ללקוחותי.

אני משתדל להביא לביטוי את נסיוני העשיר בכתיבה (בכל המסגרות האקדמאיות והתעסוקתיות), בסקירות שכבר כתבתי – ואוסיף לכתוב מעת לעת – במגוון תחומים.

אני מוסיף להשקיע, ככל שבידי, בפעילות התנדבותית, ביחד עם משפחתי, במיוחד לטובת בעלי מוגבלות שכלית-התפתחותית – תוך שימת דגש על מפגשים בינם לבין הקהילה ה"רגילה".

אני מאמין

אין ספק, כי עיסוקי האינטנסיבי בליטיגציה, במגוון רחב של תחומים, במשך למעלה מ-20 שנים, השפיע במידה ניכרת על האופן בו אני מעניק את שרותי המקצועיים.

ראשית, הדבר הקנה לי נסיון עשיר וחשיבה יחודית, לצד הבנה, כי גם כשמדובר בשרות משפטי "פשוט" (ולעתים "טכני" לכאורה), מוטב להתמקד דווקא בקשיים פוטנציאליים, ולאתר פתרונות – שנאמר, "סוף מעשה – במחשבה תחילה".

שנית, הדבר הקנה לי את היכולת לפעול באופן מיידי, מהיר ויעיל, מבלי שיהיה בכך לפגום בתוצאה; ולהתמודד, במידת הצורך, עם סיטואציות לא שגרתיות.

שלישית, הפנמתי כי אין סתירה, בין הגנה חסרת פשרות על זכויות הלקוח, לבין חיפוש מתמיד של דרכים לישוב מחלוקות בדרכי שלום, בכל שלב שהוא. אדרבא, לעתים רבות טמונה בכך תועלת של ממש מבחינת הלקוח. מובן, כי חשוב לראות את התמונה כולה – ולא רק מבעד לעיני הלקוח, אלא מבעד לעיני הצד האחר (ואף מבעד לעיניו של גורם שלישי); ולתת הערכה כנה, מפוכחת, ריאלית ונטולת פניות.

ואחרון, חיוני למצוא את "שביל הזהב" – לתת שרות יסודי וקפדני, אך "לזרום" ולא "להיתקע"; להיות זהיר ומחושב, אך גם "פרקטי"; לדעת להפריד בין עיקר וטפל.

–––––––––

העיסוק המשפטי נתפס לעתים כ"יבש". אך אסור לערוך מסמכים משפטיים בשיטת "העתק והדבק", או "לשבץ השלמות בתוך תבנית קבועה מראש". כל מסמך משפטי חייב להערך בלשון בהירה, ובאופן יצירתי. דווקא מסמכים (צוואות, הסכמי ממון וכל מסמך אחר) שייערכו ב"גמישות" ראויה – יהיו יציבים ויפגינו "חוסן" גם בסיטואציות לא צפויות (ובד"כ אף לא ידרשו "עדכונים" תכופים).

לשם כך, בין היתר, יש לדעת "היכן להתחיל"; יש לדעת מהם החוקים, התקנות, פסקי הדין והטפסים הרלוונטיים (ולפחות, "היכן ומה לחפש"), ולהבין את משמעויותיהם; יש לראות את התמונה המלאה (למשל, ליישם בעת עריכת צוואה לא רק את חוק הירושה, אלא גם את חוק יחסי ממון, חוק הנאמנות וכיוצא בכך); ויש להתעדכן באופן שוטף בחידושים בחקיקה ובפסיקה.

–––––––––

אני מאמין כי הבסיס ליחסי לקוח-עו"ד הינו אמון.

אני בונה את עסקי מתוך רצון לקיים באוירה נעימה מפגשים עם לקוחות ואחרים.

אני מאמין כי במרוצת השנים הרווחתי, ובזכות, שם טוב – אך איני חי על "תהילת העבר", ואני משתדל להוסיף ולהצדיק את שמי הטוב, כל יום מחדש.

דילוג לתוכן